Art.-Nr. 151-02829 | S3CBM10R-PA6GF30-BK
Copied
  • For parallel routing of bundles
  • Secure alignment to the bundle due to H-design
  • Easy maintenance of bundle by simply changing cable tie
  • Cable tie head can be moved after bundling
Request your individual offer now
Colour Black (BK)
Key product features vibration absorbing, for multiple routing
Material Polyamide 6, glass-fibre reinforced (PA6GF30)
Mounting Screw Type M10 Screw
PART DESCRIPTION S3CBM10R-PA6GF30-BK
Package Content 500pcs.
Package Content packed in bag
Product Family S3CBM10R
Product Group Heavy Duty Mounts for 3-way routing
Short Description Heavy Duty Mount 70x46 mm, Polyamide 6, glass-fibre reinforced (PA6GF30%), black
Type S3CBM10R
Weight/Unit 0.0172kg
Height (H) 18.6mm
Length (L) 70.0mm
Strap Width max. (G) 9.0mm
Stud ⌀ 10.0 mm
for Hole ⌀ (FH) 10.0 mm
ELV compliant (Article 4 - 2) Yes
Hazardous Goods No
Operating Temperature -40 °C to +100 °C