Art.-Nr. 151-04367 | SGDROC12-16FTOV9X17-PA66HIRHSUV/TPE-BK
Copied
Request your individual offer now
Colour Black (BK)
Fixation Method Fir Tree
Min.Tensile Strength 445N
PART DESCRIPTION SGDROC12-16FTOV9X17-PA66HIRHSUV/TPE-BK
Package Content 500
Package Content packed in bag
Product Group Ratchet O-Clamp
Type SGDROC12-16FTOV9X17
UV-Stabilised Yes
Bundle ⌀ 12.0-16.0mm
Bundle ⌀ max. 16.0mm
Bundle ⌀ min. 12.0mm
Height (H) 52.6mm
Length (L) 100.7mm
Panel Thickness 0.6 - 6.75mm
Width (W) 20.5mm
for Hole ⌀ (FH) 9.0 x 17.0 mm
for Panel Thickness min - max 0.6 - 6.8 mm
CE Certification No
CSA Certified No
Flammability UL 94 HB
Halogen-free Yes
Operating Temperature -40 °C to +105 °C