Art.-Nr. 857-02991 | FWOA-AXW-B3TIA-21-010/WH
Copied
  • 1 x LC DX APC Adaptor (fitted)
  • 1 x 10m G657.B3 B2Ca bare end to 1 x LC APC connector cable
  • Tamper-proof latches
  • Positive fibre management to ensure a 30mm minimum bend radius
Request your individual offer now
Cable ⌀ max 3.0mm
Colour White (WH)
Connector Colour Green (GN)
Connector Type LC-APC
Content Fibre Wall Outlet
1 x LC APC Duplex Adaptor
10.0m G657.B3 Connection Cable (TIA Colour Code) with Bare End to 1 x LC APC Connector
Wall Mounting Kit
PART DESCRIPTION FWOA-AXW-B3TIA-21-010/WH
Performance Category G657.B3
Splice Capacity 4
Fibre management features ensure a minimum bend radius of 30mm is maintained as the bare fibre is routed through the outlet and strain relief and anchor points secure the incoming cable.
Other FWO connector configurations and cable types are available on request.
Type FWOA-AXW-B3TIA-21-010/WH
Depth (D) 21mm
Height (H) 96mm
Length (L) 10.0m
Width (W) 85mm