Art.-No. 126-02600 | T80RSF6.5F-PA66HS-BK
Copied
  • Easy to assemble without the need for a tool
  • Arrowhead simply locks into place
  • Supporting legs provide a secure and firm fixing in areas where space is limited
  • Bundle runs central across fixing point
  • Cable tie head always situated in defined position
  • For parallel routing of two bundles
Request your individual offer now
Anti rotation (Yes / No) NO
Colour Black (BK)
Fixation Method arrowhead
Identification Plate Position none
Material Polyamide 6.6, heat stabilised (PA66HS)
Min.Tensile Strength 355N
PART DESCRIPTION T80RSF6.5F-PA66HS-BK
Package Content 1000pcs.
Package Content packed in pcs.
Product Family T80RSF6.5F
Product Group 1-Piece Fixing Ties with Arrowhead, with Wings in the strap
Releasable Closure (Yes/No) No
Tie Closure plastic pawl
Type T80RSF6.5F
Variant Inside Serrated
Bundle ⌀ max. 50.0mm
Fixing Hole Shape Circular
Height (H) 1.3mm
Length (L) 209mm
Length of Fir Tree 7.6mm
Panel Thickness 0.02 " – 0.12"
Panel Thickness 0.6 - 3.0mm
Panel Thickness max. (imperial) 0.02"
Panel Thickness min. (imperial) 0.02"
Thickness (T) 1.3mm
Width (W) 4.7mm
for Hole ⌀ (FH) 6.3 - 6.5 mm
for Panel Thickness min - max 0.6 - 3 mm
for Panel Thickness min - max 0 - 0 "
ELV compliant (Article 4 - 2) Yes
Halogen-free Yes
Hazardous Goods No
Operating Temperature -40 °C to +105 °C