Art.-No. 126-00365 | OF160DB-WPM712-PA66HSW-BK
Copied
  • Bundling and fixing solution
  • Ideal combination of materials and design
  • Different positions of the fixing anchor are available to fit installation space
Request your individual offer now
Colour Black (BK)
Identification Plate Position none
Material Polyamide 6.6, heat and UV-resistant (PA66HSW)
Min.Tensile Strength 150N
PART DESCRIPTION OF160DB-WPM712-PA66HSW-BK
Pack Content 50pcs.
Package Content packed in bag
Product Family OF160DB-WPM712
Product Group 1-Piece Fixing Ties with Arrowhead, with Wings
Releasable Closure (Yes/No) No
Type OF160DB-WPM712
Bundle ⌀ max. 34mm
Bundle ⌀ min. 7mm
Height (H) 13.5mm
Length (L) 160mm
Thickness (T) 1.3mm
Width (W) 60mm
for Hole ⌀ (FH) 7.0 x 12.0 mm
for Panel Thickness min - max 0.5 - 2.6 mm
Flammability UL 94 V2
Halogen-free Yes
Operating Temperature -40 °C to +110 °C