Art.-No. 126-00302 | OS135DB-PM712-PA66HSW-BK
Copied
  • Bundling and fixing solution
  • Ideal combination of materials and design
  • Different positions of the fixing anchor are available to fit installation space
Request your individual offer now
Colour Black (BK)
Fixation Method arrowhead
Identification Plate Position none
Material Polyamide 6.6, heat and UV-resistant (PA66HSW)
Min.Tensile Strength 140N
PART DESCRIPTION OS135DB-PM712-PA66HSW-BK
Pack Content 50pcs.
Package Content packed in bag
Product Family OS135DB-PM712
Product Group 1-Piece Fixing Ties with Arrowhead, with Wings
Releasable Closure (Yes/No) No
Tie Closure plastic pawl
Type OS135DB-PM712
Bundle ⌀ max. 20mm
Bundle ⌀ min. 5mm
Height (H) 12mm
Length (L) 135mm
Thickness (T) 1.3mm
Width (W) 30mm
for Hole ⌀ (FH) 7.0 x 12.0 mm
for Panel Thickness min - max 2.1 - 4.8 mm
Flammability UL 94 V2
Halogen-free Yes
Operating Temperature -40 °C to +110 °C