Accessory, Raceway, white, 1pc. (14136-10ABR)
Art.-No. 250-00232 | 14136-10ABR-ABS-WH
Copied
  • Ideal for power or data installation;
  • Indicated to equip accessories of all wiring ducts sizes;
  • Easy fitting with HellermannTyton faceplates;
  • The power outlets meets the Brazilian standard of plugs and outlets.
Request your individual offer now
Application Standard power outlet 14136 10ABR - white - 10A 250VCA - 24,5x45mm
Colour White (WH)
Material Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS)
PART DESCRIPTION 14136-10ABR-ABS-WH
Pack Content 1pc.
Package Content packed in bag
Product Family Standard white power outlet
Product Group Power Outlets
Type 14136-10ABR
Length (L) 45.0mm
Width (W) 25.0mm