Art.-Nr. 157-00246 | T50ROSFT6.35SO12.5B-PA66HIRHSUV-BK
Copied
  • Bundling and fixing solution
  • Ideal combination of materials and design
  • Different positions of the fixing anchor are available to fit installation space
Request your individual offer now
Colour Black (BK)
Fixation Method Fir tree for round holes
Identification Plate Position none
Material Polyamide 6.6, high impact modified, heat and UV-stabilised (PA66HIRHSUV)
Min.Tensile Strength 225N
PART DESCRIPTION T50ROSFT6.35SO12.5B-PA66HIRHSUV-BK
Package Content 3000pcs.
Package Content packed in pack
Product Family With offset 12.5 and 25.0 mm
Product Group 1-piece fixing ties with fir tree, with disc, with stand-off, for round holes
Releasable Closure (Yes/No) No
Short Description 1-Piece Fixing Ties with Fir Tree and Disc, with Stand-off, for Round Holes
Type T50ROSFT6.35SO12.5B
UV-Stabilised Yes
Weight/Unit 0.0024kg
Bundle ⌀ 2.0-50.0mm
Bundle ⌀ max. 50.0mm
Bundle ⌀ min. 2.0mm
Disc ⌀ 15.0mm
Hole Depth 1.8mm
Hole Depth 2.8mm
Length (L2) 12.5mm
Offset Length 12.5mm
Panel Thickness 1.8 - 2.8mm
for Hole ⌀ (FH) 6.1 - 6.9 mm, 6.1 - 6.6 mm (hexagonal)
for Panel Thickness min - max 1.8 - 2.8 mm
for Panel Thickness min - max 0.1 - 0.1 "
CE Certification No
CSA Certified No
ELV compliant (Article 4 - 2) YES
Hazardous Goods No
Operating Temperature -40 °C to +105 °C
Operating Temperature, 1000h +160 °C
Operating Temperature, 5000h +125 °C
Operating Temperature, 500h +165 °C