Art.-Nr. 854-20037 | ZTB12SCSBLXXXX/GY
Copied
  • Supports Category 6A, Category 6 and Fibre
  • Accepts up to 12 cable lines
  • 1.5mm Mild Steel for added strength
Request your individual offer now
Connector Colour Blue (BU)
Connector Type SC Simplex
PART DESCRIPTION ZTB12SCSBLXXXX/GY
Performance Category Modular, Single Mode
Product Family Consolidation Points and Enclosures
Product Group Modular Zone Termination Box
Short Description 12 Way Modular Zone Termination Box Loaded with 12 x SC Simplex Adaptors.
Type ZTB12SCSBLXXXX/GY
Depth (D) 138.6mm
Height (H) 36mm
Width (W) 294mm
Country of Origin GB
Dimensions W x H x D 294 mm x 36 mm x 138.6 mm