Art.-No. 126-00302 | OS135DB-PM712-PA66HSW-BK
Copied
  • Bundling and fixing solution
  • Ideal combination of materials and design
  • Different positions of the fixing anchor are available to fit installation space
Colour Black (BK)
Fixation Method arrowhead
Identification Plate Position none
Material Polyamide 6.6, heat and UV-resistant (PA66HSW)
Min.Tensile Strength 140N
PART DESCRIPTION OS135DB-PM712-PA66HSW-BK
Pack Content 50pcs.
Package Content packed in bag
Product Family OS135DB-PM712
Product Group 1-Piece Fixing Ties with Arrowhead, with Wings
Releasable Closure (Yes/No) No
Tie Closure plastic pawl
Type OS135DB-PM712
Bundle ⌀ max. 20mm
Bundle ⌀ min. 5mm
Height (H) 12mm
Length (L) 135mm
Thickness (T) 1.3mm
Width (W) 30mm
for Hole ⌀ (FH) 7.0 x 12.0 mm
for Panel Thickness min - max 2.1 - 4.8 mm
Flammability UL 94 V2
Halogen-free Yes
Operating Temperature -40 °C to +110 °C