Art.-No. 156-01035 | T50XWPM7.0OC15-18CBTO-SD-PA66HS/PA66HIRHS-BK
Copied
  • Pre-assembled 2-piece fixing tie with Arrowhead foot part
  • Easy to assemble without the need for a tool
  • Arrowhead foot part can be used for a variety of panel thicknesses
  • For maintenance needs cables can be replaced easily
Cable Tie Polyamide 6.6, heat stabilised (PA66HS)
Colour Black (BK)
Fixation Method Omega Clip
Foot Part Polyamide 6.6, high impact modified, heat stabilised (PA66HIRHS)
Identification Plate Position none
Key product features lockable, rotatable
Min.Tensile Strength 225N
PART DESCRIPTION T50XWPM7.0OC15-18CBTO-SD-PA66HS/PA66HIRHS-BK
Pack Content 500pcs.
Package Content packed in bag
Product Family 2-Piece Fixing Ties with Arrowhead, with Wings and Pipe Clip, 90° rotatable
Product Group 2-Piece Fixing Ties with Arrowhead, with Wings
Type T50XWPM7.0OC15-18CBTO-SD
Attach to ⌀ 15.0 - 18.0
Bundle ⌀ max. 27.0mm
Bundle ⌀ min. 5.0mm
Length (L) 140.0mm
Thickness (T) 1.3mm
Width (W) 4.6mm
for Hole ⌀ (FH) 6.8 - 7.2 mm
for Panel Thickness min - max 0.7 - 3 mm
Operating Temperature -40 °C to +105 °C