Art.-Nr. 157-00500 | T50SOSSBS5E-PA66HIRHSUV-BK
Copied
  • Cable tie head always situated in defined position
  • Easy to install without the need for a tool
  • Bundles are routed very close to stud
Request your individual offer now
Colour Black (BK)
Fixation Method Weld Stud Fixing
Identification Plate Position none
Material Polyamide 6.6, high impact modified, heat and UV-stabilised (PA66HIRHSUV)
Min.Tensile Strength 225N
PART DESCRIPTION T50SOSSBS5E-PA66HIRHSUV-BK
Package Content 500pcs.
Package Content packed in bag
Product Family T50SOSSBS5E for cable routing alongside the stud
Product Group 1-piece fixing ties for weld studs
Releasable Closure (Yes/No) No
Tie Closure plastic pawl
Type T50SOSSBS5E
UV-Stabilised Yes
Variant Outside Serrated
Bundle ⌀ 1.0-35.0mm
Bundle ⌀ max. 35.0mm
Bundle ⌀ min. 1.0mm
Height (H) 1.35mm
Height (H2) 15mm
Length (L) 160.0mm
Max Stud Length 14.0mm
Min Stud Length 8.0mm
Stud ⌀ 5.0 mm
Thickness (T) 1.35mm
Width (W) 4.7mm
Width (W2) 12.0mm