Art.-No. 157-00500 | T50SOSSBS5E-PA66HIRHSUV-BK
Copied
  • Cable tie head always situated in defined position
  • Easy to install without the need for a tool
  • Bundles are routed very close to stud
Colour Black (BK)
Fixation Method Weld Stud Fixing
Identification Plate Position none
Material Polyamide 6.6, high impact modified, heat and UV-stabilised (PA66HIRHSUV)
Min.Tensile Strength 225N
PART DESCRIPTION T50SOSSBS5E-PA66HIRHSUV-BK
Pack Content 500pcs.
Package Content packed in bag
Product Family T50SOSSBS5E for cable routing alongside the stud
Product Group 1-piece fixing ties for weld studs
Releasable Closure (Yes/No) No
Tie Closure plastic pawl
Type T50SOSSBS5E
UV-Stabilised Yes
Variant Outside Serrated
Bundle ⌀ max. 35.0mm
Bundle ⌀ min. 1.0mm
Height (H) 1.35mm
Height (H2) 15mm
Length (L) 160.0mm
Max Stud Length 14.0mm
Min Stud Length 8.0mm
Stud ⌀ 5.0 mm
Thickness (T) 1.35mm
Width (W) 4.7mm
Width (W2) 12.0mm