Art.-Nr. 157-00106 | T50SOSSB5-High-E-O-US-PA66HS-BK
Copied
  • One-piece fixing ties
  • High specification materials
  • Superior design
  • Suitable for complex applications
Request your individual offer now
Colour Black (BK)
Fixation Method Stud Mount
Identification Plate Position none
Material Polyamide 6.6, heat stabilised (PA66HS)
Min.Tensile Strength 225N
PART DESCRIPTION T50SOSSB5-High-E-O-US-PA66HS-BK
Package Content 3000pcs.
Package Content packed in pack
Product Group 1-piece fixing ties for weld studs
Releasable Closure (Yes/No) No
Tie Closure plastic pawl
Type T50SOSSB5-High-E-O-US
UV-Stabilised No
Bundle ⌀ 1.0-35.0mm
Bundle ⌀ max. 35.0mm
Bundle ⌀ min. 1.0mm
Fixing Hole Shape Oval
Length (L) 167.0mm
Stud ⌀ 0.20"
Stud ⌀ 5.0 mm
Width (W) 5.0mm
CE Certification No
CSA Certified No
Flammability UL 94 V2
Operating Temperature -40 °C to +125 °C