pictogram

Cable management løsninger til hvidevarer

Høj klasse, selv ved masseproduktion

MADE FOR LARGE AND SMALL


MADE FOR LARGE AND SMALL MADE FOR LARGE AND SMALL


Lige fra vaskemaskiner, der holder tøjet hvidt, til køleskabe, der holder hvidvinen kølig: HellermannTytons Cable Management til hårde hvidevarer giver dig, hvad du har brug for, når som helst. Uanset om det handler om ordrer med hundredtusindvis af standarddele eller unikke løsninger med særlige dele, der skal opfylde et enkelt behov: Vi kender til det hele i hårde hvidevarer-branchen. Vi står altid klar til at hjælpe dig med at finde den rigtige løsning til dine behov.

Før mig videre til produkterne!

MADE TO COORDINATE


MADE TO COORDINATE MADE TO COORDINATE


Perfekt udførelse kræver en holdindsats. Og med vores ekspertteam fordelt over 38 forskellige steder i verden kan vi konstant levere projekter og løsninger – store og små. Vi kan både håndtere store internationale projekter og sikre, at de stadig strengere internationale standarder overholdes. Selv når pladsen er trang, f.eks. ved de stadig mindre maskinstørrelser, garanterer vores portefølje af standard-individualiserede og skræddersyede løsninger maksimal ydeevne – lige fra de små, robuste EdgeClip Mini til de varme- og UV-stabiliserede Omega-klips. Det betyder alt sammen, at vi er i stand til at leve op til de omskiftelige krav på det internationale marked i dag. Og ved at integrere robotstyrede automatiske værktøjer, som f.eks. AT2000CPK, bliver det muligt for dig at håndtere kortfristede volumenjusteringer hurtigt og effektivt, uden at ekstra mandskab skal bruges på at udføre ordren. Det er den perfekte kombination af menneske og maskine.

Kontakt vores team, og nyd godt af vores eksperter.

MADE TO IMPROVE


MADE TO IMPROVE MADE TO IMPROVE


Alle vores bestræbelser kredser om ét fælles mål: At sikre dig succes. Det er derfor, vi mener det, når vi siger, at vi konstant arbejder på at forbedre vores produkter, services og løsninger for at booste din bundlinje via optimerede præstationer. Strømlinede services betyder optimale tidsbesparelser, vores globale netværk betyder maksimal support og exceptionelt lave fejlrater, og strenge produktionsstandarder betyder absolut pålidelighed. Men i sidste ende betyder det alt sammen, at vi stadig skal arbejde hårdt for at blive bedre hver dag.

Finpudsede, tilpassede og klar til brug – tag et kig på vores velgennemtestede produkter og løsninger:

MADE TO FASTEN: Buntband och fixeringar

1-komponent montagebinder til kanter

1-komponent montagebinder til kanter

  • Klipses nemt fast med hånden
  • For kanter fra 0,5 - 2,5mm, 1 - 3 mm eller 3 - 6 mm
  • Integreret metalklemme for at holde klipsen på plads
  • Klemme består af dobbelthærdet stålfjeder
  • Ideel til applikationer hvor huller eller lim ikke er velegnet

2-komponent montagebinder til kantmontage

  • Pre monteret to delt montagebinder med kantklips
  • Hoved på kabelbinder kan flyttes efter bundtning
  • For kanter 1 - 3 mm
Kabelbinder med rørklips

Kabelbinder med rørklips

  • Klipses fast på slange eller ledning
  • Klips'en kan drejes 360°
  • Ledninger kan føres i alle retninger
  • Kabelbinder med indvendige tænder

MADE TO PROTECT: Kabelbeskyttelse Systemprodukter

Strømpeflex i polyester

Strømpeflex i polyester

  • Fremstillet af robust polyester
  • Meget fleksibel
  • Høj slidstyrke
  • Dækker store kabelbundter
Polyester selvlukkende beskyttelsesstrømpe

Polyester selvlukkende beskyttelsesstrømpe

  • Selvlukkende slange fremstillet af polyester
  • Høj modstandskraft overfor mekaniske påvirkninger
  • Ideel til eftermontage
  • Let og nem installation
  • Tillader inspektion og vedligehold
  • Få størrelser til mange forskellige applikationer

 

 

MADE TO IDENTIFY: Identifikation Systemprodukter

Varmekrymplabels

Varmekrymplabels

  • Halogenfri
  • Lav røgudvikling og giftighed
  • Højt oxygen indeks (36,5%)
  • Til diametre mellem 1,2 til 50,8 mm
Selv laminerende eteiketter, termo print

Selv laminerende eteiketter, termo print

  • Høj temperatur selvlaminerende label med hvidt tekstfelt
  • Klarer 5 år udendørs brug i central europæisk klima
  • Modstandsdygtig overfor kemikalier
  • Ridsefast

MADE TO APPLY: Montageværktøj

Manuel værktøj, plastkappe EVO7

Manuel værktøj, plastkappe EVO7

  • Ergonomisk, skridsikkert håndtag for komfortabelt og sikkert greb
  • Hurtig og præcis montage med minimum indsats (TLC meteoden)
  • Forlænget smal næse for brug i tætte omgivelser
  • Hus fremstillet af glasfiberforstærket letvægts polyester
  • Standard grebafstand (90 mm) og kortere afstand (80 mm) tilgængelig

Klik her for mere information.

Automatisk bundtning op til Ø 20 mm Autotool 2000 CPK

Automatisk bundtning op til Ø 20 mm Autotool 2000 CPK

  • Elektrisk kabelbindersystem
  • Cyklustid 0,8 til 1,2 sekund
  • Stationær eller fleksibel anvendelse
  • HT Data Management CPK software inkluderet - til omfattende dataregistrering af montageproces
  • Proces pålidelig og ensartet bundtning og afklip op til Ø 20 mm

Klik her for mere information.

Global ekspertise: Find din lokale kontakt her

EMEA |Sönke Tesch
Soenke.Tesch@HellermannTyton.de
+49 41013745356

Austria |Andreas Hochfelsner
Andreas.Hochfelsner@HellermannTyton.at
+43 12 59 99 55 0

Belgium and Netherlands |Cédric Bauwens
Cedric.Bauwens@HellermannTyton.be
+31 33 460 06 90

CEE |Heinz Jenner
Heinz.Jenner@HellermannTyton.at
+43 12 59 99 55 0

China |Alan Wang
Alan.Wang@HellermannTyton.com.cn
+86 510 85 27 92 0

Denmark |Jakob Degn
Jakob.Degn@HellermannTyton.dk
+45 20 84 91 92

Finland | Harri Vesala
Harri.Vesala@HellermannTyton.fi
+35 89 87 00 450

Great Britain |Barry Fenton
Barry.Fenton@HellermannTyton.co.uk
+44 79 80 87 33 72

Italy |Marco Benato
Marco.Benato@HellermannTyton.it
+39 (0) 49 76 78 70

Japan |Hirokazu Kakiuchi
Hirokazu.Kakiuchi@HellermannTyton.co.jp
+81 66 39 58 610

North America |Harry Lawrence
hlawrence@htamericas.com
+1 612 297 5022

Norway |Lasse Nybakk
Lasse.Nybakk@HellermannTyton.no
+47 90 05 89 39

Poland |Pawel Petykiewicz
Pawel.Petykiewicz@HellermannTyton.pl
+48 22 673 89 54

Russia |Dmitri Tovstopiat
Dmitri.Tovstopiat@HellermannTyton.ru
+7 812 386 00 09

South America |Marcio Freitas Favilla
MFavilla@hellermanntyton.com.br
+55 11 481 59 048

Spain |Juan Lopez
Juan.Lopez@HellermannTyton.es
+34 91 66 12 835

Sweden |Björn Rilegård  
Bjorn.Rilegard@HellermannTyton.se
+46 8 58089075

Turkey |Yavuz Ozdemir
Yavuz.Ozdemir@HellermannTyton.com.tr
+90 0216 687 03 40

Middle East |Shatadru Bhattacharya
SB@HellermannTyton.ae
+97 1556 145 453

South Africa |Lee Vermeulen
Lee.Vermeulen@Hellermann.co.za
+27 11 879 66 00

Hold dig i kontakt med os!


Update: 11/05/2019 © HellermannTyton 2019
Kontakt