HellermannTyton i Danmark.

HellermannTyton Danmark har kontor i Roskilde og blev grundlagt september 2000 som et datterselskab af HellermannTyton AB i Kista, Sverige.

HellermannTyton Danmark

Vi arbejder fokuseret på at yde en service af højeste kvalitet. Vore kunders tilfredshed er første prioritet.
Ordremodtagelse og behandling sker fra kontoret i Roskilde. Fra vores lager i Stockholm, Sverige leverer vi varer til vores kunder fra dag til dag.

 

Det stærkeste Team indenfor rådgivning, udvikling og salg er samlet under et tag. Vores kompetente og erfarne rådgivnings- og teknik eksperter er med til at sikre dig en kvalitetsløsning på den opgave, du betror os, uanset hvad dine tekniske krav måtte være.

 

 

 

Har du spørgsmål til os?

KLIK HER OG SEND OS DINE SPØRGSMÅL. Vi vil besvare dem så hurtigt som muligt.

    

Direktør

Bruno Petersen

Telefon: 23 73 45 20

E-Mail:   Bruno.Petersen@HellermannTyton.dk

Klik HER FOR YDERLIGERE information om Bruno Petersen

Click HERE FOR ADDITIONAL information about Bruno Petersen

Key Account Manager - Industri & OEM, Sjælland og Fyn

Kim Morton

Telefon: 21 30 43 80

E-Mail:   Kim.Morton@HellermannTyton.dk

Klik HER FOR YDERLIGERE information om Kim Morton

 

Key Account Manager - Grossister & El-installatører, Sjælland og Fyn

Klaus Walther

Telefon: 27 80 20 91

E-Mail:  Klaus.Walther@HellermannTyton.dk

Klik HER FOR YDERLIGERE information om Klaus Walther

 

Key Account Manager - Industri & OEM, Jylland

Preben Harmsen

Telefon: 23 31 72 40

E-Mail:   Preben.Harmsen@HellermannTyton.dk

Klik HER FOR YDERLIGERE information om Preben Harmsen

Kunde support

Kiss Jensen

Telefon: 70 23 71 20

E-Mail:   Kiss.Jensen@HellermannTyton.dk

Klik HER FOR YDERLIGERE information om Kiss Jensen

Click HERE FOR ADDITIONAL information about Kiss Jensen

Produktchef & Marketing

Jakob Degn

Telefon: 20 84 91 92

E-Mail:   Jakob.Degn@HellermannTyton.dk

Klik HER FOR YDERLIGERE information om Jakob Degn

Click HERE FOR ADDITIONAL information about Jakob Degn

Hold dig i kontakt med os!


Update: 19/09/2020 © HellermannTyton 2020