15/06/2024

Kontakt os

Vi er klar til at hjælpe dig

 

HellermannTyton Danmark

Industrivej 44A, 1., 4000 Roskilde

CVR nr.: 25 68 68 37
 

Åbningstider:                                                                 

Mandag til Torsdag 08.00 - 16.00                              

Fredag                       08.00 - 15.30                               

Telefon: +45 70 23 71 20 

 

Kundeservice:                                                               Produkt information:                  

E-mail: htdk@HellermannTyton.dk                             E-mail: pmdk@HellermannTyton.dk

 

 

Helle Brøner

Helle Brøner

Area Sales Manager - Industri & OEM, Sønderjylland og Fyn

Telefon: 20 84 91 92

E-Mail: Helle.Broner@HellermannTyton.dk

Preben Harmsen

Preben Harmsen

Key Account Manager - Industri & OEM, Jylland

Telefon: 23 31 72 40

E-Mail: Preben.Harmsen@HellermannTyton.dk

Kenneth Grønning

Kenneth Grønning

Key Account Manager - Renewable Energy & OEM

Telefon: 30 31 20 26

E-Mail: Kenneth.Gronning@HellermannTyton.dk

 

Klaus Walther

Klaus Walther

Key Account Manager - Grossister - Product Management

Telefon: 27 80 20 91

E-Mail: Klaus.Walther@HellermannTyton.dk

 

Kiss Jensen

Kiss Jensen

Sales Support

Telefon: 21 30 44 02

E-Mail: Kiss.Jensen@HellermannTyton.dk

Maria Gram

Maria Gram

Digital Marketing - Salgs Assistent

Telefon: 26 16 58 08

E-mail: Maria.Gram@HellermannTyton.dk

Kim Nielsen

Kim Nielsen

Direktør

Telefon: 28 95 95 05

E-Mail: Kim.Nielsen@HellermannTyton.dk

 

 

Øvrige kontakter:

Er du kunde og har spørgsmål til fakturaer eller kontoudtog:

Finance.Denmark@HellermannTyton.dk

Er du leverandør, kan fakturaer fremsendes til:

Invoice.Denmark@HellermannTyton.dk