pictogram

Kabelhåndteringsløsninger til landbrug og køretøjer til byggesektoren

Læg grundstenen til succes

MADE TO BE TOUGH


Lige fra maskiner på frosne kornmarker til vandværker ude i de høje bølger: Vores termoplastiske formstøbte dele er ikke blot bygget til at modstå barske forhold, men også til at trives i dem. Cable Management Agriculture og Construction Vehicles hos HellermannTyton arbejder ihærdigt for at producere højteknologiske og pålidelige plasticdele, der beskytter følsomme elektroniske dele, og hjælper til bedre at administrere kabler uanset vejret. Hvad enten de har høj slagstyrke, er varmestabiliseret, slidbestandige, brandhæmmende eller spiralforstærkede: Der er ingen tvivl om robustheden ved vores standardløsninger og skræddersyede dele. Maksimal holdbarhed og maksimal ydeevne til ethvert behov.


MADE TO BE TOUGH MADE TO BE TOUGH

MADE TO BE SMART


En intelligent tilgang – at kombinere maksimal ydeevne med minimerede omkostninger i alle vores byggeri- og landbrugsløsninger. Intelligent strømlinede produktionsprocesser, topmoderne CAD-software og et internationalt ekspertteam af ingeniører hjælper os til hurtigt og pålideligt at levere præcise skræddersyede kabelføringer og fastgøringsløsninger, såsom vores varmestabiliserede, robuste ratchet p-clamps eller spiralforstærkede PVC-kanaler. Fordi vi altid er forberedt på ændrede markedsbetingelser er produkternes funktion og processikkerheden garanteret i de helt nye sektorer, f.eks. autonom kørsel. 
Og uanset branche kan vi skaffe relevant certificering til hvad end du måtte have brug for.


MADE TO BE SMART MADE TO BE SMART

MADE FOR GROWTH


Det gælder både ved samlebåndet og tegnebrættet: Vi forstår vores forretning – og dedikerer os til at forbedre din. Nyd godt af vores præcise, rentable løsninger og årelange industrierfaring, når vi tester og transformerer unikke koncepter og idéer til skræddersyede løsninger, samtidig med at vi finpudser de eksisterende løsninger. Det er vores aktive, praktiske tilgang, der trækker omkostningerne ned, trækker ydeevnen op og trækker din forretning fremad.

 


MADE FOR GROWTH MADE FOR GROWTH

Udviklet på laboratoriet; bygget til marken – tjek vores velgennemtestede byggeri- og landbrugsprodukter her:

MADE TO PROTECT: Kabelbeskyttelse Systemprodukter

Meget slidstærk polypropylen spiralslange

MADE TO IDENTIFY: Identifikation Systemprodukter

Label opmærkning

Global ekspertise: Find din lokale kontakt her

Austria |Andreas Hochfelsner
Andreas.Hochfelsner@HellermannTyton.at
+43 12 59 99 55 0

Belgium and Netherlands |Paul Baars
Paul.Baars@HellermannTyton.be
+31 33 460 06 95

CEE |Heinz Jenner
Heinz.Jenner@HellermannTyton.at
+43 12 59 99 55 0

Denmark |Jakob Degn
Jakob.Degn@HellermannTyton.dk
+45 20 84 91 92

Finland | Harri Vesala
Harri.Vesala@HellermannTyton.fi
+35 89 87 00 450

Germany |Frank Heinze
Frank.Heinze@HellermannTyton.de
+49 38 43 82 281

Great Britain |Barry Fenton
Barry.Fenton@HellermannTyton.co.uk
+44 79 80 87 33 72

Italy |Cristiano Avanzi
Cristiano.Avanzi@HellermannTyton.it
+39 (0) 49 76 78 70

Norway |Lasse Nybakk
Lasse.Nybakk@HellermannTyton.no
+47 90 05 89 39

Poland |Pawel Petykiewicz
Pawel.Petykiewicz@HellermannTyton.pl
+48 22 673 89 54

Russia |Dmitri Tovstopiat
Dmitri.Tovstopiat@HellermannTyton.ru
+7 812 386 00 09

Spain |Juan Lopez
Juan.Lopez@HellermannTyton.es
+34 91 66 12 835

Sweden |Björn Rilegård  
Bjorn.Rilegard@HellermannTyton.se
+46 8 58089075

Turkey |Yavuz Ozdemir
Yavuz.Ozdemir@HellermannTyton.com.tr
+90 0216 687 03 40

Middle East |Shatadru Bhattacharya
SB@HellermannTyton.ae
+97 1556 145 453

South Africa |Lee Vermeulen
Lee.Vermeulen@Hellermann.co.za

+27 11 879 66 00

Hold dig i kontakt med os!


Update: 16/11/2019 © HellermannTyton 2019
Server error

Server error