Bestillingsnr. 710-00158 | HTAPE-FLEX15-19x20-PVC-BN
Copied
  • Vinyltape i forskellige farver
  • Anvendes til isolering, beskyttelse, fastgørelse, farvekodning m.v.
  • Modstandsdygtig overfor slid, fugt, kemikalier og forskellige vejrforhold
  • Yderst fleksibel og med fremragende klæbeevne
  • Til bundtning af ledninger og kabler
  • Flammehæmmende iht. IEC 60454-2
  • Egnet til mekaniske og elektriske applikationer op til 1 kV
  • Overholder IEC 60454-3-1-5/F-PVCP/90 krav
Lagervare
Applikation Isolation af kabler og ledninger med op til 1kV.
Beskytter lav- og mellemspændings konnekteringer.
Bundtning af kabel og ledningsnet.
Kan anvendes i både uden- og indendørs applikationer.
Antal pr. pakke
Farve Brun (BN)
GLOBAL PART DESCRIPTION HTAPE-FLEX15-19x20-PVC-BN
Globalt produktnavn HTAPE-FLEX15-19x20
Kort beskrivelse BMEcat HELATAPE-FLEX 19 mm x 20 m brun
Lokalt bestillingsnummer 710-00158
Materiale Polyvinylklorid (PVC)
Pakkeindhold 20m
Produktgruppe Generel anvendelig tape
Produktserie HelaTape Flex 15
Vægt 0.081496kg
Bredde (W) 19mm
Længde (L) 20m
Tykkelse (T) 0.15mm
Brudstyrke tape 28N/10 mm
Dielektrisk styrke 45kV/mm
Driftstemperatur -10 °C til +90 °C
ELV overensstemmelse Ja
Farligt gods Nej
Forlængelse ved brud (min.) 200%
Holdbarhed 5 år
Isolerende Ja
ROHS overensstemmelse Ja
Selvslukkende Ja
Specifikation
Specifikation IEC 60454-3-1-7/F-PVCP/90
Trækstyrke (N/mm²) 19.5N/mm²
Vedhæftning på stål 2.2N/10 mm
Vedhæftning til underlag (N/10 mm)(2) 2.0N/10 mm
Velegnet til højspænding Nej
EAN nummer 4031026479910
Forpakning 1 Antal 1
Forpakning 1 Bredde 0.075m
Forpakning 1 Højde 0.02m
Forpakning 1 Længde 0.075m
Forpakning 1 Type rulle
Forpakning 1 Volume 0.0001125
Forpakning 1 Vægt 0.081496kg
Forpakning 2 Antal 10
Forpakning 2 Bredde 0.075m
Forpakning 2 Højde 0.195m
Forpakning 2 Længde 0.075m
Forpakning 2 Type pakke
Forpakning 2 Volume 0.0011
Forpakning 2 Vægt 0.815kg
Forpakning 3 Antal 100
Forpakning 3 Bredde 0.165m
Forpakning 3 Højde 0.215m
Forpakning 3 Længde 0.395m
Forpakning 3 Type karton
Forpakning 3 Volume 0.014
Forpakning 3 Vægt 8.3696kg
Forpakning 4 Antal 4800
Forpakning 4 Bredde 0.8m
Forpakning 4 Højde 1.004m
Forpakning 4 Længde 1.2m
Forpakning 4 Type palle
Forpakning 4 Volume 0.964
Forpakning 4 Vægt 423.741kg
Lagertemperatur +23 °C
Min. ordrebestilling 10
Opbevaringsbetingelser 65% relativ luftfugtighed