Bestillingsnr. 300-73530 | TCN20-11.0 Printed-PO-X-BK
Copied
  • Tyndvægget polyolefin slange
  • Flammehæmmende, UL224VW-1, CSA
  • Hurtigkrympende
  • Lav krympetemperatur
Antal pr. rulle
Farve Sort (BK)
Forlængelse ved varmeældning 350%
GLOBAL PART DESCRIPTION TCN20-11.0 Printed-PO-X-BK
Globalt produktnavn TCN20-11.0 Printed
Krympeforhold 2:1
Materiale Polyolefin, krydslinket (PO-X)
Med indvendig lim Nej
Pakkeindhold 50m
Produktgruppe Krympeslange 2:1 hurtigkrympende
Produktserie TCN20
Skrivbar Nej
Trækstyrke ved varmeældning 14MPa
Variant Tyndvægget
Varmeældnings test 168h/160°C
Diameter efter krymp (D) 5.50mm
Diameter før krymp (D) 11.9mm
Ledningsdiameterområde 6.6-9.9mm²
Længde (L) 50m
Længdeændring efter krymp +/-5 %
Slangetype Flad
Tolerance +/- ±0.5%
Vægtykkelse (WT) 0.56mm
CSAC certificeret Ja
Dielektrisk styrke 20kV/mm
Driftstemperatur -55 °C til +125 °C
Flammehæmmende egenskab Iht. UL224 VW1
Forlængelse ved brud (min.) 400%
Halogenfri Nej
Isoleringsklasse E (VDE 0530)
Min. krympetemperatur +110 °C
ROHS overensstemmelse Ja
Selvslukkende Ja
Specifikation
Specifikation C22.2 no. 198.1-06, DIN 75200 (09/1980), UL 224 125 °C 600V VW-1
Trækstyrke MPa 14MPa