Bestillingsnr. 553-71046 | TULT24-8DS-3x16WH-PO-X-WH
Copied
  • Krympeforhold 3:1
  • 50 mm, 25 mm og 16 mm forklippede labels som standard, andre længder på forespørgsel
  • Fås i hvid og gul
  • God mekanisk styrke og resistens overfor organiske opløsningsmidler og kemikalier
  • Meget fleksibel
  • Leveres i praktisk opbevarings boks
Antal pr. karton
Egenskaber brandhæmmende, kemisk resistens, UV-resistent
Farve Hvid (WH)
Fikseringsmetode Ophæng
GLOBAL PART DESCRIPTION TULT24-8DS-3x16WH-PO-X-WH
Globalt produktnavn TULT24-8DS-3x16WH
Kort beskrivelse BMEcat Varmekrymplabel - stigeform (thermor transfer) 3:1 (24/8 mm) hvid 16 mm UL godkendt
Krympeforhold 3:1
Lokalt bestillingsnummer 553-71046
Materiale Polyolefin, krydslinket (PO-X)
Med label afstand Ja
Pakkeindhold 750stk.
Printmetode Termisk
Printmetode alternativ laser
Produktgruppe Varmekrymplabels - stigeform, thermor transfer
Produktserie TULT DS - 3:1, Militær og Elektronik
Skrivbar Ja
Testmetode ved lav temperatur ASTM D2671
Testmetode ved varmeældningstest ASTM D638
Variant Rulleform
Varmechok test 4h/250°C
Varmeældnings test 168h/175°C
Vægt 0.001kg
Bredde (W) 16mm
Diameter efter krymp (D) 0.31"
Diameter efter krymp (D) 8.0mm
Diameter før krymp (D) 0.94"
Diameter før krymp (D) 24.0mm
Længdeændring efter krymp -15 % maks.
Vægtykkelse (WT) 0.047"
Vægtykkelse (WT) 1.08mm
længde ændring efter krymp testmetode ASTM D2671
Anbefalet farvebånd type TTDTHOUT
CAS nummer 84852-53-9
Dielektrisk styrke 20kV/mm
Driftstemperatur -55 °C til +135 °C
EC nummer 284-366-9
ELV overensstemmelse Ja
Farligt gods Nej
Flammehæmmende egenskab Iht. UL224 VW1
Forlængelse ved brud (min.) 300%
Halogenfri Nej
Holdbarhed 24 måneder
Min. krympetemperatur +90 °C
ROHS overensstemmelse Ja
Rulle variant stigeform
Specifikation
Specifikation C22.2 no. 198.1-99, MIL-STD-202H Method 215K
Stof med begrænset lovlig brug DBDPE
Testmetode trækstyrke ASTM D638
Testmetode ved dielektrisk styrke ASTM D2671
Testmetode ved forlængelse ved pause ASTM D638
Testmetode ved lydmodstand ASTM D257
Trækstyrke (N/mm²) 11.00N/mm²
US MILSPEC MIL-STD-202H Method 215K
Vandoptagelse 0.20%
Volumen modstand 10¹⁶ Ω cm
EAN nummer 4031026453705
Forpakning 1 Antal 750
Forpakning 1 Bredde 0.175m
Forpakning 1 Højde 0.1m
Forpakning 1 Længde 0.185m
Forpakning 1 Type pose
Forpakning 1 Volume 0.0032375
Forpakning 1 Vægt 0.750001kg