LTS32-FMC-PG29 fitting i forniklet messing med udvendig gevind PG29 til ø32mm coated slange. Overholder IP66, IP67, IP68 og IP69k
Bestillingsnr. 166-32215 | LTS32-FMC-PG29-NPB/PA6-ML
Copied
  • Fitting med polyamid pakning
  • Kan monteres med slangen isat forskruningen
  • Fremragende trækstyrke
Antal pr. pose
Farve Metal (ML)
Forbindelsestype Gevind
GLOBAL PART DESCRIPTION LTS32-FMC-PG29-NPB/PA6-ML
Gevindtype PG
Globalt produktnavn LTS32-FMC-PG29
Kort beskrivelse BMEcat LTS32-FMC-PG29 fitting i forniklet messing med udvendig gevind PG29 til ø32mm coated slange. Overholder IP66, IP67, IP68 og IP69k
Lokalt bestillingsnummer 166-32215
Materiale Forniklet messing (NPB), Polyamid 6 (PA6)
Metallisk fitting type Kompression, lige
Pakkeindhold 2stk.
Produktgruppe Fittings med vandtæt coatning til metalslanger
Produktserie LTS-FMC fitting, IP68
Variant Lige
Vægt 0.134305kg
Gevindlængde 12.0mm
Gevindstørrelse PG29
Højde (H) 40.0mm
Længde (L) 42.8mm
Min. hulstørrelse 24.6mm
Mindste indvendig diameter 24.6mm
Møtrikstørrelse 42mm
Nominel diameter 1.25"
Nominel diameter 32mm
CAS nummer 7439-92-1
Driftstemperatur -50 °C til +135 °C
EC nummer 231-100-4
ELV overensstemmelse Ja
Farligt gods Nej
Halogenfri Ja
IP klasse IP66, IP67, IP68, IP69k
ROHS overensstemmelse Ja
Specifikation
Stof med begrænset lovlig brug Lead in Copper alloy 4%
EAN nummer 4031026308227
Forpakning 1 Antal 2
Forpakning 1 Bredde 0.16m
Forpakning 1 Højde 0.045m
Forpakning 1 Længde 0.23m
Forpakning 1 Type pose
Forpakning 1 Volume 0.001656
Forpakning 1 Vægt 0.268611kg
Forpakning 2 Antal 12
Forpakning 2 Bredde 0.267m
Forpakning 2 Højde 0.216m
Forpakning 2 Længde 0.3048m
Forpakning 2 Type karton
Forpakning 2 Volume 0.0176
Forpakning 2 Vægt 1.911666kg