HG16-S-M20 Sort lige fitting for ⌀16mm slange med udvendig gevind M20. IP66
Bestillingsnr. 166-21003 | HG16-S-M20-PA66-BK
Copied
  • Hurtig montage
  • Høj udtræksstyrke
  • Meget resistent overfor opløsningsmidler og olier
  • Indeholder ikke halogener, svovl og fosfor
  • Metrisk gevind leveret med møtrik
Lagervare
Applikation Fitting med udvendig gevind.
Aflastningsfunktions Nej
Antal pr. pose
Drejeligt gevind Nej
Farve Sort (BK)
Forbindelsestype Snap konnektering
GLOBAL PART DESCRIPTION HG16-S-M20-PA66-BK
Gevindtype metrisk
Globalt produktnavn HG16-S-M20
Kort beskrivelse BMEcat HG16-S-M20 Sort lige fitting for ⌀16mm slange med udvendig gevind M20. IP66
Lokalt bestillingsnummer 166-21003
Materiale Polyamid 6.6 (PA66)
Messing gevind Nej
Pakkeindhold 10stk.
Produktgruppe Fittings med fast udvendig gevind
Produktserie HG-S fitting, IP66
Variant Lige
Vægt 0.014kg
Gevindlængde 14mm
Gevindstørrelse M20
Længde (L) 34mm
Længde (L2) 14mm
Min. hulstørrelse 14.5mm
Mindste indvendig diameter 14.5mm
NW 12mm
Nominel diameter 0.63"
Nominel diameter 16mm
Udvendig diameter max. 29mm
Driftstemperatur -50 °C til +135 °C
ELV overensstemmelse Ja
Farligt gods Nej
Flammehæmmende egenskab Iht. UL94 V2
Halogenfri Ja
IP klasse IP66
ROHS overensstemmelse Ja
Specifikation
Specifikation CSA -C22.2 No.227.3
UL OCD link Link
UL fil nummer E325250
UL godkendt Ja
EAN nummer 4031026302850
Forpakning 1 Antal 10
Forpakning 1 Bredde 0.18m
Forpakning 1 Højde 0.03m
Forpakning 1 Længde 0.25m
Forpakning 1 Type pose
Forpakning 1 Volume 0.00135
Forpakning 1 Vægt 0.140001kg