Bestillingsnr. 318-00001 | TA46-5.75/1.25-50mm-PO-X-BK
Copied
Dette produkt er ikke længere tilgængeligt.
  • Højt krympeforhold på 4: 1 for at dække forskellige diametre og profiler
  • Halvtyk kappe giver mekanisk beskyttelse mod slid, skæring og bøjning
  • EVA-baseret lim til effektiv miljøforsegling
  • Isolering, beskyttelse og forsegling i et procestrin
  • Velegnet til behandling i automatisk udstyr til varmekrympeanvendelse
  • Kontinuerlig driftstemperatur -40 ° C til + 125 ° C
  • Fremragende trækaflastning på grund af kombinationen af hård yderkappe og meget effektiv lim
Antal pr. pose
Farve Sort (BK)
Forlængelse ved varmeældning 220%
GLOBAL PART DESCRIPTION TA46-5.75/1.25-50mm-PO-X-BK
Globalt produktnavn TA46-5.75/1.25-50mm
Kort beskrivelse BMEcat Krympeflex tyndvægget med lim 5.75/1.25 sort
Krympeforhold Op til 4:1
Materiale Polyolefin, krydslinket (PO-X)
Med indvendig lim Ja
Opførsel ved lav temperatur Ikke revnende
Produktgruppe Varmekrymp med lim
Produktserie TA46 - tyndvægget, 4:1 krymperatio
Reaktion ved varmechok Ikke revnende, Ikke dryppende
Skrivbar Nej
Testmetode ved lav temperatur UL 224
Testmetode ved varmeældningstest ASTM D2671
Trækstyrke ved varmeældning 12MPa
Variant Tyndvægget
Varmechok test 4h/225°C
Varmechok testmetode ASTM D2671
Varmeældnings test 168h/158°C
Diameter efter krymp (D) 1.25mm
Diameter før krymp (D) 5.75mm
Længde (L) 50mm
Længdeændring efter krymp -10 % maks.
Vægtykkelse (WT) 1.30mm
Dielektrisk styrke 10kV/mm
Driftstemperatur -40 °C til +125 °C
Flammehæmmende egenskab Iht. ASTM D 2671
Forlængelse ved brud (min.) 500%
Halogenfri Nej
Lim Varmesmeltende lim
Min. krympetemperatur +110 °C
ROHS overensstemmelse Ja
Specifikation
Testmetode trækstyrke ASTM D2671
Testmetode ved dielektrisk styrke IEC 60243
Testmetode ved forlængelse ved pause ASTM D2671
Trækstyrke MPa 12MPa