Bestillingsnr. 553-60001 | TLFX32DS-1x50WH-PO-X-WH
  • Lav røgudvikling
  • 50 mm, 25 mm og 16 mm forklippede labels som standard
  • Fås i hvid og gul
  • Kabeldiameter fra 38,1 til 1,2 mm
  • Leveres i praktiske opbevaringskasser
Udskrives med HellermannTyton printere og farvebånd.
Antal pr. pakke
Egenskaber halogenfri, UV-resistent, brandhæmmende, kemisk resistens
Farve Hvid (WH)
Fikseringsmetode Ophæng
GLOBAL PART DESCRIPTION TLFX32DS-1x50WH-PO-X-WH
Globalt produktnavn TLFX32DS-1x50WH
Kort beskrivelse BMEcat Varmekrymplabel - stigeform (thermor transfer) 2:1 (3.2 mm/1.6 mm) hvid 50 mm
Krympeforhold 2:1
Lokalt bestillingsnummer 553-60001
Med label afstand Nej
Pakkeindhold 5000stk.
UV resistent Nej
Variant Rulleform
Varmechok test 4h/175°
Varmeældnings test 168h/150°C
Vægt 0.001kg
Bredde (W) 50.0mm
Bredde af liner (WL) 3.50"
Bredde af skrivefelt 50.80mm
Bredde på liner (WL) 88.9mm
Diameter efter krymp (D) 0.062"
Diameter efter krymp (D) 1.6mm
Diameter før krymp (D) 0.125"
Diameter før krymp (D) 3.2mm
Højde (H) 6.0mm
Højde af skrivefelt 6.0mm
Ledningsdiameter område .06 - .11in²
Ledningsdiameter område (AWG) 18-22
Ledningsstørrelsesområde max. 0.11"
Lodret forskydning VR 15.9mm
Lodret forskydning VR .61"
Længdeændring efter krymp -5 % maks.
Tykkelse (T) .29mm
Udvendig diameter max. 3.04mm
Udvendig diameter max. 0.12"
Vægtykkelse (WT) 0.025"
Vægtykkelse (WT) 0.635mm
Begrænset brandfare Ja
CE certificering Nej
CSAC certificeret Nej
Dielektrisk styrke 20kV/mm
Driftstemperatur -55 °C til +105 °C
Flammehæmmende egenskab Iht. UL224
Forlængelse ved brud (min.) 200%
Halogenfri Ja
Holdbarhed 24 måneder
Min. krympetemperatur +100 °C
Oxygenindex 34.9%
Røgtætheds testmetode ISO 5659-2
Slidstyrke Høj
Toksicitets indeks CITg 0.03
Trækstyrke MPa 11MPa
US MILSPEC MIL-STD-202J, SAE AS5942 3.4.1
Vandoptagelse 0.15%
Volumen modstand 10¹⁴ Ω cm
EAN nummer 4031026321431
Forpakning 1 Antal 5000
Forpakning 1 Volume 0.01270728
Forpakning 1 Vægt 2.900001kg