Bestillingsnr. 553-60004 | TLFX95DS-1x50WH-PO-X-WH
Copied
  • 2:1 krympeforhold
  • Halogenfri
  • Lav røgudvikling
  • 50 mm, 25 mm og 16 mm forklippede labels som standard
  • Fås i hvid og gul
  • Kabeldiameter fra 38,1 til 1,2 mm
  • Leveres i praktiske opbevaringskasser
Udskrives med HellermannTyton printere og farvebånd.
Antal pr. karton
Egenskaber halogenfri, UV-resistent, brandhæmmende, kemisk resistens
Farve Hvid (WH)
Fikseringsmetode Ophæng
GLOBAL PART DESCRIPTION TLFX95DS-1x50WH-PO-X-WH
Globalt produktnavn TLFX95DS-1x50WH
Kort beskrivelse BMEcat Varmekrymplabel - stigeform (thermor transfer) 2:1 (9.5 mm/4.8 mm) hvid 50 mm
Krympeforhold 2:1
Lokalt bestillingsnummer 553-60004
Materiale Polyolefin, krydslinket (PO-X)
Med indvendig lim Nej
Med label afstand Nej
Pakkeindhold 2500stk.
Printmetode Termisk
Printmetode alternativ laser
Produktgruppe Varmekrymplabels - stigeform, thermor transfer
Produktserie TLFX DS - 2:1 LFH
Skrivbar Ja
Testmetode ved lav temperatur ASTM D2671
Testmetode ved varmeældningstest ASTM D638
UV resistent Nej
Variant Rulleform
Varmechok test 4h/175°
Varmeældnings test 168h/150°C
Vægt 0.001kg
Bredde (W) 50.0mm
Bredde af liner (WL) 3.50"
Bredde af skrivefelt 50.80mm
Bredde på liner (WL) 88.9mm
Diameter efter krymp (D) 0.189"
Diameter efter krymp (D) 4.8mm
Diameter før krymp (D) 0.37"
Diameter før krymp (D) 9.5mm
Højde (H) 16.0mm
Højde af skrivefelt 16.0mm
Ledningsdiameter område .18 - .36in²
Ledningsdiameter område (AWG) 8-14
Ledningsstørrelsesområde max. 0.36"
Lodret forskydning VR 31.8mm
Lodret forskydning VR 1.25"
Længdeændring efter krymp -5 % maks.
Tykkelse (T) .29mm
Udvendig diameter max. 9.39mm
Udvendig diameter max. 0.37"
Vægtykkelse (WT) 0.028"
Vægtykkelse (WT) 0.700mm
længde ændring efter krymp testmetode UL 224
Anbefalet farvebånd type TTDTHOUT
Begrænset brandfare Ja
CE certificering Nej
CSAC certificeret Nej
Dielektrisk styrke 20kV/mm
Driftstemperatur -55 °C til +105 °C
ELV overensstemmelse Ja
Farligt gods Nej
Flammehæmmende egenskab Iht. UL224
Forlængelse ved brud (min.) 200%
Halogenfri Ja
Holdbarhed 24 måneder
Min. krympetemperatur +100 °C
Oxygenindex 34.9%
Oxygenindex testmetode ISO 4589
ROHS overensstemmelse Ja
Rulle variant stigeform
Røgtæthed Ds (max) 44
Røgtætheds testmetode ISO 5659-2
Slidstyrke Høj
Specifikation
Specifikation ASTM 1354, ASTM E 162, ASTM E 662, EN 45545-2, NFPA 130 compliant
Testmetode af toksicitets indeks EN 17084
Testmetode trækstyrke ASTM D2671
Testmetode ved dielektrisk styrke ASTM D2671
Testmetode ved forlængelse ved pause ASTM D2671
Testmetode ved lydmodstand ASTM D257
Toksicitets indeks CITg 0.03
Trækstyrke MPa 11MPa
US MILSPEC MIL-STD-202J, SAE AS5942 3.4.1
Vandoptagelse 0.15%
Volumen modstand 10¹⁴ Ω cm
EAN nummer 4031026321462
Forpakning 1 Antal 2500
Forpakning 1 Bredde 0.333m
Forpakning 1 Højde 0.12m
Forpakning 1 Længde 0.318m
Forpakning 1 Type pose
Forpakning 1 Volume 0.01270728
Forpakning 1 Vægt 3.400001kg