HG54-S-M63 Sort lige fitting for ⌀54mm slange med udvendig gevind M63. IP66
Bestillingsnr. 166-21030 | HG54-S-M63-PA66-BK
Copied
  • Hurtig montage
  • Høj udtræksstyrke
  • Meget resistent overfor opløsningsmidler og olier
  • Indeholder ikke halogener, svovl og fosfor
  • Metrisk gevind leveret med møtrik
Applikation Fitting med udvendig gevind.
Aflastningsfunktions Nej
Antal pr. pose
Drejeligt gevind Nej
Farve Sort (BK)
Forbindelsestype Snap konnektering
GLOBAL PART DESCRIPTION HG54-S-M63-PA66-BK
Gevindtype metrisk
Globalt produktnavn HG54-S-M63
Kort beskrivelse BMEcat HG54-S-M63 Sort lige fitting for ⌀54mm slange med udvendig gevind M63. IP66
Lokalt bestillingsnummer 166-21030
Materiale Polyamid 6.6 (PA66)
Messing gevind Nej
Pakkeindhold 2stk.
Produktgruppe Fittings med fast udvendig gevind
Produktserie HG-S fitting, IP66
Variant Lige
Vægt 0.1kg
Bundt diameterområde 28.2mm
Bundtdiameter max. 28.2mm
Gevindlængde 16mm
Gevindstørrelse M63
Længde (L) 65mm
Min. hulstørrelse 53.0mm
Mindste indvendig diameter 53mm
NW 48mm
Nominel diameter 2.13"
Nominel diameter 54mm
Udvendig diameter max. 76mm
Driftstemperatur -50 °C til +135 °C
ELV overensstemmelse Ja
Farligt gods Nej
Flammehæmmende egenskab Iht. UL94 V2
Halogenfri Ja
IP klasse IP66
ROHS overensstemmelse Ja
Specifikation
Specifikation ANSI/UL 1695
UL OCD link Link
UL fil nummer E325250
UL godkendt Ja
EAN nummer 4031026310954
Forpakning 1 Antal 2
Forpakning 1 Bredde 0.25m
Forpakning 1 Højde 0.08m
Forpakning 1 Længde 0.33m
Forpakning 1 Type pose
Forpakning 1 Volume 0.0066
Forpakning 1 Vægt 0.200001kg