Nr. articol 151-02942 | ACFM1W13PT3.5-PA66/6HIRHS-BK
Copied
  • Quick and easy to install (quarter-turn fixing)
  • 2-way cable tie entry, allowing cables to be fixed lengthways or sideways to the profile
  • Curved design ensures that cables are supported centrally to the mount
  • Secure fixing once installed
  • Suitable for cable ties up to 8 mm wide
Solicitați acum oferta dumneavoastră individuală
Application The ACFM1W13PT3.5 is specially designed for the Ziegler profile with a T-slot width of 13 mm and external dimensions of 45 mm. The fact that no mounting hole is necessary, the installation and handling of the ACFM is very simple. The Aluminium frame mount is firmly fixed at the favoured place with a quarter turn and then fits firmly. Can be easily loosened and repositioned at any time.
Colour Black (BK)
Compatible with Ziegler
Fixation Method Profile rail
For Ties T50
T80
T120
X80
X120
Q50
Q120
Material Polyamide 6.6/6, high impact modified, heat stabilised (PA66/6HIRHS)
PART DESCRIPTION ACFM1W13PT3.5-PA66/6HIRHS-BK
Package Content 500pcs.
Package Content packed in bag
Product Family For Ziegler profile 13 mm
Product Group Fixing elements for aluminium frames
Short Description Fixing element for aluminium frames, for Ziegler profile, T-slot width of 13 mm and external dimensions of 45 mm
Type ACFM1W13PT3.5
Weight/Unit 0.003764kg
Height (H) 13.3mm
Height (H2) 20.8mm
Length (L) 17.5mm
Panel Thickness 3.5mm
Strap Width max. (G) 8.0mm
Width (W) 22.5mm
Width (W2) 12.75mm
for Panel Thickness min - max 3.5 - 3.5 mm