Nr. articol 151-03248 | ACFM8W6.2PT2.75-PA66/6HIRHS-BK
Copied
  • Quick and easy to install (quarter-turn fixing)
  • 2-way cable tie entry, allowing cables to be fixed lengthways or sideways to the profile
  • Curved design ensures that cables are supported centrally to the mount
  • Secure fixing once installed
  • Suitable for cable ties up to 8 mm wide
Dimensiunea pachetului
Solicitați acum oferta dumneavoastră individuală
Application The ACFM8W6.2PT2.75 is specially designed for the ITEM profile with a T-slot width of 6 mm and external dimensions of 30 mm. The fact that no mounting hole is necessary, the installation and handling of the ACFM is very simple. The Aluminium frame mount is firmly fixed at the favoured place with a quarter turn and then fits firmly. Can be easily loosened and repositioned at any time.
Colour Black (BK)
Compatible with Item
For Ties T50
T80
T120
X80
X120
Q50
Q120
Material Polyamide 6.6/6, high impact modified, heat stabilised (PA66/6HIRHS)
PART DESCRIPTION ACFM8W6.2PT2.75-PA66/6HIRHS-BK
Package Content 500pcs.
Package Content packed in bag
Product Family For ITEM 6 frame
Product Group Fixing elements for aluminium frames
Short Description The ACFM8W6.2PT2.75 is specially designed for the ITEM profile with a T-slot width of 6 mm and external dimensions of 30 mm.
Type ACFM8W6.2PT2.75
Weight/Unit 0.0023kg
Height (H) 9.3mm
Height (H2) 15.3mm
Length (L) 17.5mm
Panel Thickness 2.75mm
Strap Width max. (G) 8.0mm
Width (W) 22.5mm
for Panel Thickness min - max 2.8 - 2.8 mm