Cikkszám 115-00030 | SpeedyTie (RTT750HR)-PA66HIR(S)-BK
Copied
  • Releasable and reusable cable tie
  • Bears loads of up to 888 N (approx. 90 kg)
  • 750 mm long for use in a wide variety of applications
  • Can be used for parallel bundling
  • Easy to handle when wearing work gloves
  • Available in signal yellow and in black
Kérje egyedi ajánlatát most
Colour Black (BK)
Fixation Method Releasable Cable Tie
Identification Plate Position none
Key product features releasable, for multiple routing
Material Polyamide 6.6, high impact modified, scan black (PA66HIR(S))
Min.Tensile Strength 888N
PART DESCRIPTION SpeedyTie (RTT750HR)-PA66HIR(S)-BK
Package Content 5pcs.
Package Content packed in pack
Product Family SpeedyTie
Product Group Cable ties with quick release mechanism, parallel bundling
Releasable Closure (Yes/No) Yes
Short Description Releasable Cable Tie 752x13 mm, black
Tie Closure plastic pawl
Type SpeedyTie (RTT750HR)
UV-Stabilised Yes
UV-Stabilised Reference ASTM D6779
Variant Inside Serrated
Weight/Unit 0.022572kg
Bundle ⌀ 40.0-210.0mm
Bundle ⌀ max. 210.0mm
Bundle ⌀ min. 40.0mm
Length (L) 752.0mm
Thickness (T) 1.9mm
Width (W) 13.0mm
CE Certification No
CSA Certified No
ELV compliant (Article 4 - 2) Yes
Flammability UL 94 HB
Hazardous Goods No
Operating Temperature -40 °C to +80 °C