Cikkszám 156-00014 | T30ROC2A-PA46-GY
Copied
  • For post-installation of additional cables for preassembled cable looms
  • Variety of twist angles and even different loop directions provide flexibility for cable routing
  • For OC1 and 2A additional cable tie dimensions are available
  • CBTO-series for cable ties up to 5 mm
Kérje egyedi ajánlatát most
Application Fixing solution adapted for automotive. Can be used to maitain cables or pipes.
Cable Tie Polyamide 4.6 (PA46)
Colour Grey (GY)
Fixation Method Omega Clip
Identification Plate Position none
Key product features for multiple routing, removable
Material Polyamide 4.6 (PA46)
Min.Tensile Strength 135N
PART DESCRIPTION T30ROC2A-PA46-GY
Package Content 500pcs.
Package Content packed in bag
Product Family T30ROC2A for Pipediameter 6,5 - 7,5 mm
Product Group 2-piece fixing ties with pipe clip
Short Description 2-Piece fixing tie 148x3.6 mm, with pipe clip in PA46, grey -T30ROC2A
Type T30ROC2A
UV-Stabilised No
Weight/Unit 0.001677kg
Attach to ⌀ 6.5 - 7.5
Attach to Diameter 0.26 - 0.30 "
Bundle ⌀ 4.0-31.0mm
Bundle ⌀ max. 31.0mm
Bundle ⌀ min. 4.0mm
Length (L) 148.0mm
Width (W) 3.6mm
CE Certification No
CSA Certified No
ELV compliant (Article 4 - 2) Yes
Flammability UL 94 V2
Hazardous Goods No
Operating Temperature -40 °C to +150 °C