Accessory for IWS, grey, 20pcs. (CTCC-IWS37-MB65)
Cikkszám 169-22002 | CTCC-IWS37-MB65-PA66/6HIRHS-GY
Copied
  • Compatible with the IWS corrugated tubings
  • Safe and fixe hold of the corrugated tubing
  • Easy closing and reopening of the lid
  • Cable tie holder on both sides
  • Pre-fixation of the corrugated tubing in open status
  • Can be fixed with screws and matched to the mounting rails of the control cabinets
  • Self-extinguishing according to UL94 HB
Kérje egyedi ajánlatát most
Colour Grey (GY)
Fixation Method screw-hole
Material Polyamide 6.6/6, high impact modified, heat stabilised (PA66/6HIRHS)
PART DESCRIPTION CTCC-IWS37-MB65-PA66/6HIRHS-GY
Package Content 20pcs.
Package Content packed in bag
Product Family CTCC IWS corrugated tubing holder
Product Group Corrugated tubing holder
Short Description CTCC IWS corrugated tubing holders
Type CTCC-IWS37-MB65
Weight/Unit 0.02336kg
Height (H) 59mm
Length (L) 64.5mm
Nominal ⌀ 37mm
ELV compliant (Article 4 - 2) Yes
Flammability UL 94 HB
Halogen-free Yes
Hazardous Goods No
Operating Temperature -40 °C to +105 °C