Accessory, HelaDuct, black, 20pcs. (HTWD-BWR-60X60)
Številka proizvoda 181-50660 | HTWD-BWR-60X60-PC/ABS-BK
Copied
  • Quickly and easily fastend on raised mounting points with a 1/4 turn of a screwdriver
  • Wires easily inserted and firmly held in place
  • Reduces strain on duct fingers especially at corners and eliminates bulging against sidewall
  • Available for all duct sizes of width and height larger than 40
  • Fits snuggly in duct for minimal loss of installation space
Zahtevajte svojo individualno ponudbo zdaj
Adjustable to duct width (Yes/No) No
Colour Black (BK)
Current leak stable Yes/No Yes
Material Acrylonitrile Butadiene Styrene alloyed with Polycarbonate (PC/ABS)
PART DESCRIPTION HTWD-BWR-60X60-PC/ABS-BK
Package Content 20pcs.
Package Content packed in pcs.
Product Family HelaDuct HTWD-BWR Base Wire Retainers
Product Group For mounting prior to wiring
Short Description Wire securing clamp 60x60 mm, PC/ABS, black
Type HTWD-BWR-60X60
Weight/Unit 0.016kg
For cable duct height 60mm
For cable duct width 60mm
Height (H) 55mm
Length (L) 54mm
Width (W) 20mm
ELV compliant (Article 4 - 2) Yes
Flammability UL 94 HB
Halogen-free Yes
Hazardous Goods No
Operating Temperature -5 °C to +80 °C