Art.-No. 126-00273 | OS150-WPM712-PA610-BK
Copied
  • Bundling and fixing solution
  • Ideal combination of materials and design
  • Different positions of the fixing anchor are available to fit installation space
Colour Black (BK)
Fixation Method arrowhead
Identification Plate Position none
Material Polyamide 610 (PA610)
Min.Tensile Strength 150N
PART DESCRIPTION OS150-WPM712-PA610-BK
Package Content 100pcs.
Package Content packed in bag
Product Family OS150-WPM712
Product Group 1-Piece Fixing Ties with Arrowhead, with Wings
Releasable Closure (Yes/No) No
Tie Closure plastic pawl
Type OS150-WPM712
UV-Stabilised Yes
Weight/Unit 0.00193kg
Bundle ⌀ 1.6-26.0mm
Bundle ⌀ max. 26.0mm
Bundle ⌀ min. 1.6mm
Height (H) 11.0mm
Length (L) 150mm
Panel Thickness 1.2 - 3.5mm
Thickness (T) 1.75mm
Width (W) 6.0mm
for Hole ⌀ (FH) 7.0 x 12.0 mm
for Panel Thickness min - max 1.2 - 3.5 mm
for Panel Thickness min - max 0 - 0.1 "
CE Certification No
CSA Certified No
ELV compliant (Article 4 - 2) Yes
Halogen-free Yes
Hazardous Goods No
Operating Temperature -40 °C to +150 °C