Art.-No. 156-02779 | T50ROSATS62X122-2DOP-SET-PA66HS/PA66HIRHS-BK
Copied
  • Two-part system for oval hole applications
  • Fast and reliable installation with ATS tool
  • Ideal for automotive cable management
  • Supports bundle diameters up to ⌀11 mm
Cable Tie Polyamide 6.6, heat stabilised (PA66HS)
Colour Black (BK)
Fixation Method Fir Tree
Identification Plate Position none
Key product features ergonomic design
Min.Tensile Strength 225N
PART DESCRIPTION T50ROSATS62X122-2DOP-SET-PA66HS/PA66HIRHS-BK
Package Content 1000pcs.
Package Content packed in bag
Releasable Closure (Yes/No) No
Tie Closure plastic pawl
Type T50ROSATS62X122-2DOP-SET
Variant Inside Serrated
Weight/Unit 0.002195kg
Bundle ⌀ 1.6-45.0mm
Bundle ⌀ max. 45.0mm
Bundle ⌀ min. 1.6mm
Fixing Hole Shape Oval
Height (H) 1.3mm
Length (L) 200.0mm
Panel Thickness 0.6 - 6.0mm
Thickness (T) 1.3mm
Width (W) 4.6mm
for Hole ⌀ (FH) 6.2 x 12.2 mm
for Panel Thickness min - max 0.6 - 6 mm