Art.-No. 854-20031 | ZTB12SJ6AXXXX/GY
Copied
  • Supports Category 6A, Category 6 and Fibre
  • Accepts up to 12 cable lines
  • 1.5mm Mild Steel for added strength
  • Port identification
Connector Type RJ45 FTP
PART DESCRIPTION ZTB12SJ6AXXXX/GY
Performance Category Modular, Category 6A (Class EA)
Port count 12
Product Family Consolidation Points and Enclosures
Product Group Modular Zone Termination Box
Short Description 12 Way Modular Zone Termination Box Loaded with 12 x Copper Connectivity
Type ZTB12SJ6AXXXX/GY
Depth (D) 138.6mm
Height (H) 36mm
Width (W) 294mm
ROHS compliant Yes
Specifications
Country of Origin GB
Dimensions W x H x D 294 mm x 36 mm x 138.6 mm