Art.-No. 859-24080 | RNUS12-LCMHWP
Copied
  • High fibre density: LC 12F
  • Effortless plug & play system
  • Supports OM4 fibre specifications
Colour Magenta (MG), White (WH)
Connector Colour Magenta (MG)
Connector Type LC
Description RapidNet Ultra12 Splice Cassette - LC MM Magenta Adaptors - OM4 1m White Pigtails
Installed Adapters 3
PART DESCRIPTION RNUS12-LCMHWP
Package Content packed in pcs.
Performance Category Multimode, OM4 Multimode
Short Description RapidNet Ultra12 Splice Cassette - LC MM Magenta Adaptors - OM4 1m White Pigtails
Type RNUS12-LCMHWP
Depth (D) 189mm
Height (H) 12mm
Width (W) 94mm
Halogen-free Yes
Optical Performance Multimode
Country of Origin GB
Dimensions W x H x D 94 mm x 12 mm x 189 mm