Shrinkable Wire Markers: "Ladder Style", thermal transfer
Art.-No. 533-65100
| TLFD_SP_32DS_2X25-PO-X-YE
Copied
| Colour | Light Yellow (LTYE) |
| Heat Shock Test | 4h/-55°C |
| Material | Polyolefin, cross-linked (PO-X) |
| PART DESCRIPTION | TLFD_SP_32DS_2X25-PO-X-YE |
| Package Content | 10000pcs. |
| Package Content packed in | pack |
| Product Group | Shrinkable Wire Markers: "Ladder Style", thermal transfer |
| Shrink Ratio | 2:1 |
| Type | TLFD_SP_32DS_2X25 |
| Variant | Thin-Wall |
| Weight/Unit | 0.00032kg |
| Dielectric Strength | 19.7kV/mm |
| ELV compliant (Article 4 - 2) | Yes |
| Halogen-free | Yes |
| Hazardous Goods | No |
| Limited Fire Hazard | Yes |
| Min. Shrink Temperature - °C | +120 °C |
| Operating Temperature | -55 °C to +125 °C |
| ROHS compliant | Yes |
| Reel Variant | ladder-style |
| Shelf Life | 24 months |
| Smoke density | 56 |
| Specifications |
|
| Specifications | DIN EN 50343:2014 Appendix H, EN 45545-2 |
| Country of Origin | DK |
| Customs Number | 39173200 |
| GTIN-13 / EAN | 4031026810683 |
| Packaging 1 - Height (m) | 0.098m |
| Packaging 1 - Length (m) | 0.3m |
| Packaging 1 - Qty | 10000 |
| Packaging 1 - Type | reel |
| Packaging 1 - Volume (m³) | 0.00882m³ |
| Packaging 1 - Weight (kg) | 3.2kg |
| Packaging 1 - Width (m) | 0.3m |
| Packaging 2 - Height (m) | 0.118m |
| Packaging 2 - Length (m) | 0.318m |
| Packaging 2 - Qty | 10000 |
| Packaging 2 - Type | carton |
| Packaging 2 - Volume (m³) | 0.0125m³ |
| Packaging 2 - Weight (kg) | 3.547kg |
| Packaging 2 - Width (m) | 0.334m |
Argentina
Australia
Brazil
Bulgaria
China
Czech Republic
Denmark
Finland
France
Germany
Hungary
India
Italy
Netherlands
North America
Norway
Poland
Portugal
Romania
Singapore
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Türkiye
United Arab Emirates
United Kingdom

Download