Accessory, Raceway, red, 1pc. (14136-10AVM)
Art.-No. 250-00235 | 14136-10AVM-ABS-RD
Copied
  • Ideal for power or data installation;
  • Indicated to equip accessories of all wiring ducts sizes;
  • Easy fitting with HellermannTyton faceplates;
  • The power outlets meets the Brazilian standard of plugs and outlets.
Application Standard power outlet 14136 10ABR - red - 10A 250VCA - 24,5x45mm
Colour Red (RD)
Material Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS)
PART DESCRIPTION 14136-10AVM-ABS-RD
Package Content 1pc.
Package Content packed in bag
Product Family Standard red power outlet
Product Group Power Outlets
Type 14136-10AVM
Length (L) 45.0mm
Width (W) 25.0mm