Art.-No. 156-00303 | T50SMVCOC25-31-PA66HS/PA66HIRHS-BK
Copied
  • Multiple routing
  • Rotative
  • Flexibilty
Colour Black (BK)
Fixation Method Omega Clip
Identification Plate Position none
Key product features rotatable, for multiple routing, removable
Min.Tensile Strength 222N
PART DESCRIPTION T50SMVCOC25-31-PA66HS/PA66HIRHS-BK
Package Content 250pcs.
Package Content packed in bag
Product Group 2-Piece Fixing Ties with Pipe Clip, twistable 360°
Short Description Fixing tie with pipe holder in PA66HS/PA66HIRHS, black, T50SMVCOC25-31
Type T50SMVCOC25-31
Weight/Unit 0.005982kg
Attach to ⌀ 25.0 - 31.0
Bundle ⌀ 2.0-50.0mm
Bundle ⌀ max. 50.0mm
Bundle ⌀ min. 2.0mm
Length (L) 210mm
Thickness (T) 1.35mm
Width (W) 4.7mm
ELV compliant (Article 4 - 2) Yes
Flammability UL 94 HB
Hazardous Goods No
Operating Temperature -40 °C to +105 °C