Art.-No. 859-24081 | RNUS12-LCLHWP
Copied
  • High fibre density: LC 12F
  • Effortless plug & play system
  • Supports OM5 fibre specifications
Colour Light Green (LTGN), White (WH)
Connector Colour Light Green (LTGN)
Connector Type LC
Description RapidNet Ultra12 Splice Cassette - LC MM Lime Adaptors - OM5 1m White Pigtails
Installed Adapters 3
PART DESCRIPTION RNUS12-LCLHWP
Package Content packed in pcs.
Performance Category Multimode, OM5 Multimode
Short Description RapidNet Ultra12 Splice Cassette - LC MM Lime Adaptors - OM5 1m White Pigtails
Type RNUS12-LCLHWP
Depth (D) 189mm
Height (H) 12mm
Width (W) 94mm
Halogen-free Yes
Optical Performance Multimode
Country of Origin GB
Dimensions W x H x D 94 mm x 12 mm x 189 mm