Art.-No. 157-00379 | T50ROSFTOVALIL125SO-PA66HIRHSUV-BK
Copied
  • Bundling and fixing solution
  • Ideal combination of materials and design
  • Different positions of the fixing anchor are available to fit installation space
  • 1-Piece Fixing Tie with defined offset 12.5 and 25.0 mm
Colour Black (BK)
Fixation Method Fir Tree for oval holes
Identification Plate Position none
Material Polyamide 6.6, high impact modified, heat and UV-stabilised (PA66HIRHSUV)
Min.Tensile Strength 225N
PART DESCRIPTION T50ROSFTOVALIL125SO-PA66HIRHSUV-BK
Package Content 500pcs.
Package Content packed in pack
Product Family with offset 12.5 and 25.0 mm
Product Group 1-piece fixing ties with fir tree, with disc, with stand-off, for oval holes
Releasable Closure (Yes/No) No
Short Description 1-Piece fixing tie 164x4.6 mm, with fir tree and disc, with offset, for oval holes, high impact modified, heat and UV-stabilised, black
Type T50ROSFTOVALIL125SO
UV-Stabilised Yes
Variant Outside Serrated
Weight/Unit 0.002731kg
Bundle ⌀ 2.0-50.0mm
Bundle ⌀ max. 50.0mm
Bundle ⌀ min. 2.0mm
Fixing Hole Shape Oval
Hole Depth 0.6mm
Hole Depth 6.75mm
Length (L) 164.0mm
Length (L2) 12.5mm
Offset Length 12.5mm
Panel Thickness 0.6 - 6.75mm
Width (W) 4.6mm
for Hole ⌀ (FH) 6.2 x 12.2 mm, 6.5 x 12.5 mm, 6.5 x 13.0 mm, 7.0 x 12.0 mm
for Panel Thickness min - max 0.6 - 6.8 mm
for Panel Thickness min - max 0 - 0.3 "
CE Certification No
CSA Certified No
ELV compliant (Article 4 - 2) Yes
Flammability UL 94 HB
Hazardous Goods No
Operating Temperature -40 °C to +105 °C
Operating Temperature, 1000h +160 °C
Operating Temperature, 5000h +125 °C
Operating Temperature, 500h +165 °C