Art.-No. 859-24083 | RNUS12-LPGHCP
Copied
  • High fibre density: LC 12F
  • Effortless plug & play system
  • Supports OS2 G657-A1 fibre specifications
Colour Green (GN), White (WH)
Connector Colour Green (GN)
Connector Type LC-APC
Description RapidNet Ultra12 Splice Cassette - LC/APC SM Green Adaptors - OS2 1m T598 Pigtails
Installed Adapters 3
PART DESCRIPTION RNUS12-LPGHCP
Package Content packed in pcs.
Performance Category G657.A1, OS2 Single Mode, Single Mode
Short Description RapidNet Ultra12 Splice Cassette - LC/APC SM Green Adaptors - OS2 1m T598 Pigtails
Type RNUS12-LPGHCP
Depth (D) 189mm
Height (H) 12mm
Width (W) 94mm
Halogen-free Yes
Optical Performance Singlemode
Country of Origin GB
Dimensions W x H x D 94 mm x 12 mm x 189 mm